Меню сайту
Міні-чат
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
$

              



Головна » 2009 » Лютий » 17 » Симфо-метал
Симфо-метал
18:23

Симфо-метал (симфонічний метал; англ. symphonic metal) — різновид важкого металу, що залучає звучання симфонічного оркестру. Симфо-металу властивий солюючий жіночий вокал, хор, інструменти симфонічного оркестру або їх імітацію за допомогою синтезатора. Для стилю характерні концептуальні альбоми, дуети й ансамблі кількох вокалістів.

Характеристика

У музичному відношенні симфонічний метал багато позичив від особливостей раннього готичного металу, павер металу та оркестрової музики.
Різні течії металу найбільше наслідуються у партіях гітар та бас-гітар. Велику роль відіграють клавішні, тоді як партії інших інструментів відносно прості, партія клавішних відрізняється більшою технічною складністю. Клавішним відводиться найбільш "класичні" елементи, що й відрізняють симфо-метал, охоплюючи різні жанри академічної музики. При живому виконанні іноді гурти залучають оркестри, що грають матеріал, записаний клавішником, нерідко симфонічні інструменти залучаються і для запису замість використання семплів з клавіатури.
Тексти пісень охоплюють широке коло тем. Значним є наслідування традицій павер-металу, включають також фантастичні. Як і в готичному металі, тексти нерідко оформлюються в концептуальні альбоми.
Гурти симфо-металу переважно жіночі. Вокалістки найчастіше співають оперним меццо-сопрано, іноді для бек-вокалу залучаються й чоловіки, подібно до дуетних композицій готичного металу. Інші форми вокалу рідкі і використовуються скоріше як спеціальний ефект всередині композицій. Гурти симфо-металу із солістами чоловіками розглядають звичайно як симфонічний павер-метал.


Історія

Передвісниками симфо-металу були такі готик-метал гурти як The Gathering та Theatre Of Tragedy, що застосовували в своїй музиці клавішні та жіночий вокал. Появу симфо-металу як окремого напряму, відраховують від виходу альбому “Theli” шведського гурту Therion в 1996 році. Наступний рік став найважливішим роком в розвитку симфо-металу. В цьому році вийшли дебютні платівки одразу трьох груп, які здійснили в подальшому значний вплив на жанр. Nightwish i Rhapsody використовували симфонічні аранжування на основі павер (power) металу, в той час як дебютна платівка голландців Within Temptation була витримана в жанрі, близькому до готик-металу Theatre Of Tragedy.
Популярність симфо-металу швидко зростала і це позначилось на блек-металі. Такі гурти як Cradle of Filth і Dimmu Borgir, що вирізнялися мелодичністю, стали активно використовувати клавішні, які почали домінувати в їхній музиці, що суперечило канонам блек-металу. Майже в той самий час сформувались такі гурти як Bal-Sagoth i Summoning, що використовували клавішні і оркестр не менш активно, ніж гітари. Продовженням цього розвитку стала творчість групи Sariola, яка поєднала оркестральний блек-метал з жіночим вокалом. В кінці 90-х на початку 2000-х зявився цілий ряд гуртів, що розвивали лінію «оперного металу». В їхньому числі After Forever, Epica, Leaves Eyes, Edenbridge, Tristania.
Популярність симфонічних аранжувань розповсюдилася навіть на старі хеві-метал-гурти. Metallica, Арія, Iron Maiden неодноразово записувалися і виступали з оркестром. Останній альбом Manowar 2007-го року, концептуальний Gods of War, містить експерименти групи з симфонічними інструментами і клавішними.

Різновиди симфо-металу

Класичний симфо-метал

Основоположником симфо-металу як окремого жанру металу, став шведський гурт Therion, що шокував всіх своєю платівкою “Theli”, яка вийшла в 1996 році. В її записі брали участь одразу два хорових колективи: «Хор північного радіо» і жіночий «Хор сирен». Теріон перші почали проводити експерименти по поєднанню жіночого оперного вокалу та металу. Тексти гурту заснована на міфології народів світу. На сцені Теріон виступає разом із хором і оркестром чим фактично прирівнює живе звучання до студійного. Ще одним досить цікавим гуртом є Apocalyptica, що виконує метал на віолончелях. До складу гурту входять четверо віолончелістів і ударник, постійного вокаліста немає. Візитною карткою голландського колективу Epica є поєднання жіночого меццо-сопрано з чоловічим гроулінґом, що більш властивий для дез-металу, для записів альбомів використовують хор, а також струнний оркестр. Trans-Siberian Orchestra – музичний проект композиторів Пола Оніла, Роберта Кинкеля і вокаліста Джона Оливи, заснований в 1996 році в США. Даний рок-оркестр виконує музику, що поєднує в собі симфонічний метал, симфо-рок, прогресивний рок і часто вставляє в свої твори фрагменти композицій класичної музики. Всі альбоми гурту являються концептуальними рок-операми в записі яких приймають участь дитячі хори та різноманітні вокалісти різних жанрів музики. Основною тематикою творів є Різдво, казки. До складу групи-оркестра входить 36 музикантів, в тому числі 14 вокалістів.
Симфо-павер метал
Одним з найвідоміших гуртів, які грають симфо-павер (sympho-power) метал є фінський колектив Nightwish - фактично основоположник жанру. Рання творчість Nightwish, особлива поєднанням сильного оперного вокалу екс-вокалістки гурту Тар'ї Турунен, який більш характерний для класичної оперної сцени, і жорстких гітарних рифів та помпезних програшів на клавішних, що характерні для павер-металу. Через поєднання багатьох стилів у творчості гурту існує багато думок до якого з них можна віднести творчість гурту. Найчастіше гурт все ж відносять до симфо-павер металу, або ж до оперного металу через незвичну манеру виконання першої вокалістки.
Стиль італійського гурту Rhapsody of Fire поєднує в собі елементи павер-металу, симфонік-металу і прогресивного металу. Гурт поряд з Nightwish вважається одним із засновників жанру. Команда активно наслідує в своєї творчості класичних композиторів, таких як Бах, Паганіні, Вівальді з допомогою гітар, імітуючи віртуозну гру на скрипці. Всі альбоми Rhapsody of Fire є концептуальною рок-оперою, що розказує про життя чарівної країни Алгалорд. Гурт часто записується з симфонічним оркестром, за основу гітарних партій і рифу беруть павер-метал.
Симфо-блек метал
Характерними ознаками симфо-блеку (sympho-black) є наявність поруч з оркестровими аранжуваннями і жіночими вокалами, скримінгу, бласт-бітів, тремоло і специфічного звучання гітар. Одним із представників даного жанру є англійський гурт Bal-Sagoth, який здійснив еволюцію в своєму звучанні, що від жорсткого, блекового поступово перейшло до більш мелодичного, симфонічного з акцентом на клавішні, хоча вокал залишився традиційно «блековим». Команда створює концептуальні альбоми в жанрі фентезі.
Ще одним гуртом, що грає в даному стилі є Cradle of Filth. Звучання гурту з 1993 року являє собою симфо-блек метал з яскраво вираженою готик-метал складовою. Візитною карткою гурту є дуже своєрідний голос вокаліста – унікальний горловий хриплий фальцет.

          


Категорія: Стилі | Переглядів: 1859 | Додав: metal-archives | Рейтинг: 0.0/0 |
Copyright MyCorp © 2024 |